ai360.pl logo
Szukaj

Przykładowe realizacje

Przykładowe realizacje

co stworzyliśny

Przedstawiamy kilka przykładowych realizacji. Część z nich to typowe wirtualne spacery, inne realizują dość złożone zadania i mogą stanowi stanowić interesujące przykłady wykorzystania technologii 360 stopni (np. integracja z systemem sprzedaży biletów on-line).

Przykład 1
01 .

Muzeum Zamkowe w Pszczynie

Po 13 latach wróciliśmy do Muzeum Zamkowego w Pszczynie, by przygotować materiał zdjęciowy na kolejną wersję wirtualnego spaceru po tym unikatowym obiekcie. Wysoka rozdzielczość i jakość panoram, szczegółowe opisy w 5 językach oraz atrakcyjniejszy i dużo bardziej funkcjonalny interfejs graficzny na nowo definiuje wykorzystanie wirtualnych spacerów do promocji muzeów.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie - wirtualny spacer
Przykład 2
02 .

Salon Agata Warszawa Targówek

Przykład prezentacji opartej na materiale przygotowanym z myślą o publikacji w Google Maps, do której stworzono interfejs nawiązujący stylistycznie do systemu identyfikacji wizualnej firmy Agata. Sposób poruszania się po spacerze nawiązuje bezpośrednio do mechanizmów znanych z Google Street View. Do prezentacji dołączono także wyszukiwarkę ułatwiającą znalezienie nie tylko poszczególnych panoram, ale także znajdujących się na nich konkretnych produktów.

Agata Targówek Strefa Premium wirtualny spacer
Przykład 3
03 .

Wirtualny Stadion Wisły Kraków

Stadion Wisły Kraków w formie gigapanoramy sferycznej o rozdzielczości 4Gpx. Zintegrowana z systemem sprzedaży biletów aplikacja stworzona została w celu pokazanie przyrostu frekwencji kibiców kupujących bilety na wyjątkowy mecz: Gwiazdy dla Białej Gwiazdy.

Dzięki gigapanoramie i stworzonym przez nas mechanizmom możliwe jest obejrzenie stadionu w wysokiej rozdzielczości, a także dostęp (w czasie rzeczywistym) do informacji na temat ilości zainteresowanych kibiców, frekwencji w poszczególnych sektorach stadionu, rozkładu poszczególnych miejsc w każdym sektorze wraz z ich statusem a także prezentacja podstawowych informacji o kibicach.

Przykład 4
04 .

Slaskie.travel

Będący częścią portalu turystcznego slaskie.travel system prezentacji wirtualnych spacerów to ponad 2 tysiące panoram i gigapanoram sferycznych (w tym z lotu ptaka nawet z wys. 900 metrów) zorganizowanych w niemal 300 tematycznych wirtualnych wycieczek sprawia, że jest to jeden z największych tego typu systemów w Polsce. System zaprojektowany został tak, by bez wychodzenia z jednej wirtualnej wycieczki, można było swobodnie poruszać się po kolejnych - wszystko z zachowaniem maksymalnej przejrzystości i prostoty użytkowania.

Przykład 5
05 .

PKP - przebudowa linii obwodowej na Woli

Wirtualny spacer po stacjach kolejowej linii obwodowej pomiędzy dworcami Zachodnim i Gdańskim w Warszawie jest rejestracją prac modernizacyjnych tej inwestycji. Prezentacja zawiera 40 panoram pokazujących stan poszczególnych elementów infrastruktury kolejowej i drogowej przed rozpoczęciem i po zakończeniu inwestycji. Użytkownik może w dowolnej chwili przełączać stan inwestycji z zachowaniem oglądanego widoku.

Przykład 6
06 .

Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau

3 lata tworzenia sferycznej dokumentacji fotograficznej Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau zaowocowało powstaniem unikalnego wirtualnego spaceru. Prezentacja panoramiczna zawiera zaledwie część fotografii sferycznych wykonanych w latach 2011 - 2014. Na wirtualny spacer składają się panoramy wykonywane o różnych porach dnia (także w nocy) i roku, a także zestaw panoram z lotu ptaka. Ciekawostką jest zbiór panoram tzw. rezerwatów: miejsc zachowanych w niemal niezmienionym kształcie od chwili wyzwolenia obozu.

Przykład 7
07 .

Bielsko-Biała - wirtualny spacer

To kolejna (po Toruniu, Zabierzowie i Regionie Żywieckim) wycieczka stworzona w całości w oparciu o nasze autorskie rozwiązania. Licząca ponad 130 panoram wycieczka (w wersji DVD: ponad 150) prezentuje najbardziej urokliwe zakątki „Małego Wiednia”. Kilkadziesiąt panoram z lotu ptaka (z wysokości 6-40 metrów), kilka gigapanora (w tym sferycznych), quasifilmowe ujęcia, integracja z portalami społecznościowymi, profesjonalna narracja prowadzona przez jednego z aktorów Teatru Polskiego: Kazimierza Czaplę czyni spacer unikatowym w skali kraju.

Wirtualny spacer po Bielsku-Białej
Przykład 8
08 .

Rezydencje Prezydenta Rzeczypospoliej Polskiej

Pałac Prezydencki, Belweder i Zameczek Prezydencki w Wiśle można teraz zwiedzić wirtualnie. 3 Rezydencje Prezydenckie zaprezentowaliśmy na 104 wysokiej rozdzielczości panoramach sferycznych. Gabinet Marszałka Piłsudskiego, przestronna Sala Kolumnowa w której Prezydent wręcza nominacje ministerialne czy historyczna sala w której znajduje się Okrągły Stół - wszystko to możecie zobaczyć nie czekając na kolejny dzień otwarty. Wirtualny spacer można obejrzeć także w smartfonach i na tabletach.

Wirtualna wycieczka po rezydencjach Prezydenta RP
Przykład 9
09 .

Wirtualne Muzeum Fresków Dolnego Śląska

W listopadzie 2013 roku w Jeleniej Górze-Cieplicach zainaugurowana została działalność unikatowego w skali Europy Wirtualnego Muzeum Fresków zabytków Dolnego Śląska. Projekt ten przewidywał stworzenie pełnej bazy naukowej n.t. danych o freskach zdobiących 20 obiektów na Dolnym Śląsku. Do pamięci zainstalowanych w Muzeum komputerów wprowadzono (metodą skanowania barokowym malowideł) wszystkie informacje o freskach, a urządzenia towarzyszące umożliwiają ich prezentację, zarówno w formule projekcji multimedialnej, jak i przez Internet. Na potrzeby działalności Muzeum nasza firma stworzyła cykl 17 wirtualnych spacerów po prezentowanych obiektach.

Pozostałe przykłady

Zastosowania

Masz pytania?

Nic nie zastąpi rzeczowej rozmowy. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie. Zapraszamy do kontaktu za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznego.