ai360.pl logo
Szukaj

Blog

Gmina Zabierzów - rekonstrukcja wirtualnej wycieczki
Gmina Zabierzów - rekonstrukcja wirtualnej wycieczki
Gmina Zabierzów - rekonstrukcja wirtualnej wycieczki

Gmina Zabierzów - rekonstrukcja wirtualnej wycieczki

Wirtualny spacer po gminie Zabierzów to jedna z naszych starszych realizacji panoramicznych. Wykonana jeszcze w 2010 roku prezentowała nie tylko walory krajobrazowe gminy, ale także poszczególne miejscowości z ich licznymi zabytkami i innymi atrakcjami. Niestety z uwagi na technologię Adobe Flash, w której ją wykonano, stała się jakiś czas temu niedostępna dla internautów.

Zapowiadany zarówno przez firmę Adobe jak i producentów internetowych przeglądarek koniec wsparcia dla technologii Adobe Flash stał się faktem. Przeglądarki ignorują wszelką zawartość stworzoną w oparciu o tę technologię sprawiając, że w jednj chwili z zasobów Internetu zniknęły liczne prezentacje multimedialne - w tym także wirtualne spacery. Jednostki samorządu terytorialnego wykorzystujące ten rodzaj prezentacji w promocji lokalnych atrakcji turystycznych stanęły przed dylematem - zainwestować ponownie w nowy spacer lub zrezygnować z tej formy promocji w ogóle.

Ponieważ wykonanie zupełnie nowej (zwłaszcza obszernej) prezentacji wiązałoby się ze kolejnymi, często znacznymi kosztami proponujemy inne rozwiązanie: rekonstrukcja starej wirtualnej wycieczki i dostosowanie jej do nowszych technologii (HTML5) lub stworzenie zupełnie nowej prezentacji w oparciu o istniejący materiał fotograficzny. Pozwoli to na przedłużenie jej życia o kolejne lata przy stosunkowo niewielkich kosztach.

Z możliwości takiej skorzystała Gmina Zabierzów dzięki czemu wykonane ponad 10 lat temu zdjęcia panoramiczne mogą w dalszym ciągu zachęcać turystów do odwiedzenia tego niezwykle atrakcyjnego krajobrazowo terenu.

Zobacz projekt

Etykiety

Masz pytania?

Nic nie zastąpi rzeczowej rozmowy. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie. Zapraszamy do kontaktu za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznego.