ai360.pl logo
Szukaj

Blog

Wirtualny Stadion Wisły Kraków
Wirtualny Stadion Wisły Kraków

Wirtualny Stadion Wisły Kraków

Na potrzeby realizacji projektu „Wisła Kraków to nasza historia” przygotowaliśmy aplikację prezentującą stadion Wisły Kraków w formie gigapanoramy sferycznej o rozdzielczości 4Gpx zintegrowaną z systemem sprzedaży biletów.

Celem aplikacji jest pokazanie przyrostu frekwencji kibiców kupujących bilety na wyjątkowy mecz: Gwiazdy dla Białej Gwiazdy, w którym Legendy Wisły Kraków zmierzą się z obecną drużyną Białej Gwiazdy. Pomysł oczywiście nie był nasz - stworzyła go firma Fans4Club Sp. z o.o. jako kolejny projekt crowdfundingowy - my ogarnialiśmy tylko sferę techniczną w zakres której wchodziły:

  • wykonanie gigapaoramy sferycznej o rozdzielczości 4 Gpx (punkt rejestracji na poziomie 7 metrów)
  • wytyczenie ponad 33 tysięcy interaktywnych hotspotów
  • integracja aplikacji z jednym z systemów rezerwacji biletów on-line

Niełatwo wytyczyć na panoramie kilkadziesiąt tysięcy aktywnych punktów metodami tradycyjnymi. Dostępne na rynku narzędzia też nie przewidują takiej możliwości. To jeden z tych projektów, dla realizacji któych trzeba stworzyć własne narzędzia. Jesteśmy do tego przyzwyczajeni.

Kolejną barierą jest cały system - nawet najbardziej przemyślane silniki panoramiczne stworzono z myślą o typowych rozwiązaniach, stąd konieczność klastrowania danych lub dzielenia ich na poszczególne części. W przypadku stadionu Wisły Kraków zdecydowaliśmy się na to drugie rozwiązanie - jednocześnie pokazujemy jedynie szczegółowe informacje o wybranym sektorze. Widok ogólny prezentuje jedynie statystykę zajętości poszczególnych sektorów.

Projekt dostępny był przez parę lat pod adresem http://stadion.fans4club.com/ ale domena dziś nie jest już aktywna. Zostawiliśmy jednak ograniczoną jego kopię na własnych serwerach, bo sam w sobie jest ciekawy i próżno szukać w polskim internecie podobnych realizacji. Wersja z naszego serwisu www nie publikuje żadnych danych osobowych kibiców, choć same dane pobierane są z bazy przekazanej nam w momencie prac nad prezentacją.

Zobacz projekt

Etykiety

Masz pytania?

Nic nie zastąpi rzeczowej rozmowy. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie. Zapraszamy do kontaktu za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznego.