ai360.pl logo
Szukaj

Blog

Dziedzictwo kulturowe Doliny Bobru on-line
Dziedzictwo kulturowe Doliny Bobru on-line
Dziedzictwo kulturowe Doliny Bobru on-line
Dziedzictwo kulturowe Doliny Bobru on-line

Dziedzictwo kulturowe Doliny Bobru on-line

Wleński ośrodek kultury zaprasza do obejrzenia multimedialnego albumu przedstawiającego obiekty oraz miejsca stanowiące spuściznę kulturową Doliny Bobru. Podstawowym elementem prezentacji, stworzonej przez OKSiT we Wleniu, jest wirtualny spacer przenoszący widzów w najatrakcyjniejsze miejsca regionu.

A atrakcji tu nie brakuje. Począwszy od górującego nad Wleniem zamku Lenno, zaliczanego przez liczne przewodniki do pierwszych polskich zamków murowanych aż do kamiennej zapory na Bobrze - drugiej najwyższej murowanej zapory wodnej w Polsce. Ciekawostki stanowią tu także kamieniołomy w Radomicach, skąd w pogodne dni można obserwować szczyty Karkonoszy czy radomicki kościół z ołtarzem rzeźbionym ponoć przez jednego z uczniów samego Wita Stwosza.

Wśród licznych, okolicznych wiosek spotkać można także prawdziwe ciekawostki. W leżącej nieopodal Wlenia Bystrzycy znaleźć można niepozorny dwór należący do rodziny von Braun - rodziców Wernera von Braun - słynnego twórcy pierwszych rakiet balistycznych V2, a także głównego architekta amerykańskiego programu kosmicznego Apollo, zwieńczeniem którego było lądowanie człowieka na Księżycu.

Na wykonaną przez nas prezentację składają się 94 panoramy sferyczne o rozdzielczości 20k, 3 gigapanoramy sferyczne z lotu ptaka (4Gpx) prezentujące wleński rynek oraz zaporę i słynny most na Jeziorze Pilchowickim oraz 10 tematycznych audiobooków.

Wybrane lokalizacje i obiekty zostały także sfilmowane, a zjawiskowy przewodnik sudecki Gracjan Kielijański w krótkich filmach przybliża w barwny sposób walory i ciekawe dzieje Doliny Bobru.

Zobacz projekt

Etykiety

Masz pytania?

Nic nie zastąpi rzeczowej rozmowy. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie. Zapraszamy do kontaktu za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznego.