ai360.pl logo
Szukaj

Blog

Sąd rejonowy w Jeleniej Górze - wirtualny spacer
Sąd rejonowy w Jeleniej Górze - wirtualny spacer
Sąd rejonowy w Jeleniej Górze - wirtualny spacer
Sąd rejonowy w Jeleniej Górze - wirtualny spacer

Sąd rejonowy w Jeleniej Górze - wirtualny spacer

Współpraca z firmą VR360 zaowocowała kolejnym wirtualnym spacerem - dość nietypowym bo po budynkach Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze. Do tej pory budynki użyteczności publicznej nie znajdywały się w obszarze naszego zainteresowania. Czy i w tym temacie mogliśmy zaproponować coś ciekawego?

Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze ogłosił przetarg na wykonanie wirtualnego spaceru po dwóch budynkach po dostosowaniu ich do użycia przez osoby z niepełnosprawnością ruchową, w tym tych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Niechętnie bierzemy udział w przetargach wiedząc, że dominujący kryterium wyboru ofert jest cena, co stawia nas - w najlepszym wypadku - gdzieś między połową a końcem listy oferentów. Tu zrobiliśmy jednak wyjątek, głównie dlatego, że w naszym portfolio brakuje obiektu o takim przeznaczeniu.

Zamawiający miał dość jasno sprecyzowaną wizję spaceru - określił ją przedstawiając istniejącą prezentację po budynkach Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Przeanalizowaliśmy ten przypadek skupiając się głównie na użyteczności. Uznaliśmy, że główny jej cel - a więc pomoc w poruszaniu się po obiekcie dla załatwienia konkretnej sprawy nie został osiągnięty. Informacje o docelowych częściach budynku pojawiały się wybiórczo w formie tekstów umieszczonych bezpośrednio na niektórych panoramach, co nie tylko nie stanowiło żadnej pomocy dla interesanta stojącego przed budynkiem, ale też i przesłaniało wydatnie obraz samych wnętrz. Uznaliśmy, że nie tędy droga.

Zaproponowaliśmy nieco bardziej intuicyjne rozwiązanie - przewodnika, który prowadzi interesanta do jednego z wybranych przez niego miejsc od wejścia głównego, lub miejsca w którym aktualnie przebywa (o ile znajduje się ono na ścieżce prowadzącej do wybranego pomieszczenia). Ten prosty sposób nie komplikuje prezentacji, nie nanosi zbędnych informacji tekstowych na zdjęcia, a odwiedzającym budynki Sądu (zwłaszcza wyposażonym w smartfony) pozwoli na szybkie dotarcie do miejsca docelowego, nawet jeśli znajduje się ono w znacznej odległości od wejścia.

Jednym z wymogów Zamawiającego była też publikacja zdjęć panoramicznych w dwóch różnych rozdzielczościach. Choć to rozwiązanie raczej uwarunkowane historycznie i dziś jest raczej rzadko stosowane, co zawsze sygnalizujemy Klientowi, zdecydowaliśmy się ująć je w prezentacji. Nie w pływa ono na szybkość jej działania czy zwiększony pobór danych w przypadku użycia urządzeń mobilnych, ale pozwala na ocenę różnic w jakości oglądanych panoram. Zdjęcia niższej rozdzielczości publikowane zostały w wielkości 12K (12000x6000 px), wyższej - w rozdzielczości 20K (20000x10000 px).

Zobacz projekt

Etykiety

Masz pytania?

Nic nie zastąpi rzeczowej rozmowy. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie. Zapraszamy do kontaktu za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznego.