ai360.pl logo
Szukaj

Blog

Pałac Muzyki - rekonstrukcja wirtualnego spaceru
Pałac Muzyki - rekonstrukcja wirtualnego spaceru
Pałac Muzyki - rekonstrukcja wirtualnego spaceru

Pałac Muzyki - rekonstrukcja wirtualnego spaceru

W Internecie ciągle dostępnych jest wiele spacerów wirtualnych wykonanych w nieobsługiwanej już przez przeglądarki technologii Adobe Flash. Ponieważ prezentują niejednokrotnie niezwykle ciekawe miejsca, ich właściciele często stają przed dylematem - zlecić wykonanie nowej prezentacji, czy odtworzyć starą, stosując jedną z dostępnych dziś technologii? Akademia Muzyczna w Łodzi jest kolejnym podmiotem decydującym się na to drugie rozwiązanie.

Ponad 100-letnia siedziba Akademii Muzycznej w Łodzi jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej rozpoznawalnych pałaców Łodzi wpisanym – jako zespół pałacowo-parkowy – do rejestru Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Po zrealizowaniu prac konserwatorsko-rewitalizacyjnych w ramach projektu „Stworzenie nowoczesnej przestrzeni koncertowej i zachowanie historycznego dziedzictwa kulturowego Łodzi poprzez realizację prac konserwatorsko-rewitalizacyjnych w Pałacu Karola Poznańskiego” nastąpił etap udostępnienia rezultatów poprzez stworzenie jego cyfrowego obrazu w formie spaceru wirtualnego. Prezentację wykonała w 2014 roku firma 2M System z Krzeszowic, używając do tego celu technologii Flash. Niestety w 2021 roku przestała być ona widoczna, a Akademia Muzyczna rozpoczęła poszukiwania wykonawcy nowego spaceru, który powstałby w całości z dostępnego wcześniej materiału.

Z uwagi na dość dobrą jakość panoram, zdecydowaliśmy się podjąć tego zadania. Nowa wirtualna wycieczka powstała na bazie jednego z naszych starszych szablonów. W całości wykorzystaliśmy zdjęcia panoramiczne wraz z ich podziałem tematycznym, nagrania lektorskie oraz teksty. Zrezygnowaliśmy z mapy, która nie przedstawiała większej wartości. W efekcie dość szybko i w ramach niewielkiego budżetu powstała nowa prezentacja, która będzie cieszyć oko internautów przez wiele kolejnych lat.

Zobacz projekt

Etykiety

Masz pytania?

Nic nie zastąpi rzeczowej rozmowy. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie. Zapraszamy do kontaktu za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznego.