ai360.pl logo
Szukaj

Blog

Kościół Najświętszego Zbawiciela w Rykach
Kościół Najświętszego Zbawiciela w Rykach
Kościół Najświętszego Zbawiciela w Rykach

Kościół Najświętszego Zbawiciela w Rykach

Nieczęsto zdarza nam się fotografować komercyjnie kościoły. Jeżeli już - zwykle jest to zadanie realizowane w ramach szerszego projektu promującego lokalne dziedzictwo historyczne czy kulturowe. A szkoda, bo są to najbardziej fotogeniczne obiekty. Przynajmniej w kontekście fotografii sferycznej.

Kościół Najświętszego Zbawiciela w Rykach jest pod wieloma względami wyjątkowy. Choć stosunkowo młody (bo z XIX wieku) i - co charakterystyczne dla epoki - neogotycki, posiada elementy architektoniczne jakich próżno by szukać w podobnych świątyniach np. charakterystyczne sklepienie kryształowe. Ołtarz główny w formie tryptyku również przykuwa uwagę - w jego centralnej jest umieszczony obraz Chrystusa Ukrzyżowanego namalowany przez samego Leona Wyczółkowskiego.

W ramach projektu „Wolność jest w nas” realizowanego przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Rykach powstał wirtualny spacer po tym ciekawym obiekcie. Całość składa się z 12 zdjęć sferycznych o rozdzielczości 200Mpx (20000x10000px). Wykonane przy tym panoramy cechuje wyjątkowo wysoka jakość - poszczególne partie materiału obrabiane były z wykorzystaniem różnych algorytmów łączenia serii zdjęć o różnej ekspozycji, dzięki czemu udało nam sie uniknąć prześwietleń nawet w miejscach, w których wpadające przez witraże agresywne światło słoneczne powoduje na ogół utratę jakiejkolwiek informacji.

Zobacz projekt

Etykiety

Masz pytania?

Nic nie zastąpi rzeczowej rozmowy. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie. Zapraszamy do kontaktu za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznego.