ai360.pl logo
Szukaj

Blog

Wirtualny spacer po wystawie „Polska. Siła obrazu”
Wirtualny spacer po wystawie „Polska. Siła obrazu”
Wirtualny spacer po wystawie „Polska. Siła obrazu”

Wirtualny spacer po wystawie „Polska. Siła obrazu”

Wyjątkowym projektem cyfrowym Muzeum Narodowe w Warszawie i Huawei Polska inaugurują współpracę technologiczną. Od 5 listopada na stronie internetowej Muzeum dostępny jest wirtualny spacer po wystawie czasowej „Polska. Siła obrazu”. W jego powstaniu i my mieliśmy swój skromny udział.

Wspólnie z Polska Huawei otworzyliśmy wystawę +Polska. Siła obrazu+ w Internecie. W ramach wirtualnego spaceru zobaczycie ekspozycję w technologii 2D i 3D w dowolnym miejscu i czasie. Obrazom towarzyszą opisy i komentarz lektora - podało w czwartek na Twitterze Muzeum Narodowe w Warszawie (MNW).

Rola nowoczesnych technologii w upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego jest nieoceniona, dlatego warto w nie inwestować. Przekonujemy się o tym zwłaszcza w trudnym czasie pandemii, gdy zapadają decyzje o zamykaniu dla zwiedzających kolejnych muzeów. Innowacyjne rozwiązania cyfrowe stwarzają dziś zupełnie nowe możliwości kontaktu z naszą publicznością.

Na ekspozycji w MNW prezentowane są dzieła najwybitniejszych polskich artystów XIX w., m.in.: Stanisława Wyspiańskiego, Aleksandra i Maksymiliana Gierymskich, Jana Matejki, Leona Wyczółkowskiego, Józefa Mehoffera, Olgi Boznańskiej, Józefa Brandta, Józefa Chełmońskiego, Jacka Malczewskiego, Juliusza i Wojciecha Kossaków, Artura Grottgera, Józefa Simmlera, Juliana Fałata.

Prezentacja dostępna jest w 2 wersjach: podstawowej opartej na fotografiach sferycznych wykonanych cyfrową lustrzanką oraz rozszerzonej w formie wizualizacji 3D (bazującej na silniku UNITY). Niewielu jednak wie, że prezentacja dostępna jest także w trzeciej wersji, stworzonej w technologii Matterport. Ta wyjątkowa sytuacja daje możliwość porównania zalet i wad każdego z tych trzech sposobów prezentacji wnetrz muzealnych i nie tylko.

Zobacz projekt

Etykiety

Masz pytania?

Nic nie zastąpi rzeczowej rozmowy. Z przyjemnością odpowiemy na każde pytanie. Zapraszamy do kontaktu za pomocą poczty elektronicznej lub telefonicznego.